Реалізацію програми щодо зменшення шкідливих викидів до 2050 року будуть втілювати разом з ще 52 містами в Програмі пілотних міст NetZeroCities, повідомили у Департаменті економічного розвитку Рівненської міської ради .

Один із етапів - розробка енергетичного паспорту міста. І для цього сьогодні провів робочу зустріч з рівненською ІТ-компанією Honeycomb Software яку розглядаємо як можливого партнера в рамках проекту. Ця компанія має досвід розробки програмних продуктів саме в сфері енергоефективності, працювала в цьому напрямку з містами Європи, - розповів директор Департаменту Володимир Липко.

Обговорили можливу співпрацю, а саме створення програмної платформи для енергетичного паспорту нашого міста.

Такий продукт має давати користувачам з різними рівнями доступу (а це голови ОСББ, завідувачі господарств в комунальних закладах, енергоменеджери і т.д.) повну інформацію про: споживання енергоносіїв, об'єм викидів, які утворюються при цьому, моделювати зміну кількості викидів залежно від зміни споживання та багато інших функцій.

На основі цієї інформації зможемо надалі розробляти конкретні сценарії зменшення викидів до нуля. Це лише один з напрямків роботи, які заплановані в проекті NetZeroCities. Всі етапи ми будемо висвітлювати, щоб мешканці нашої громади бачили конкретні дії та результати роботи, - розповів Володимир Липко.

Читайте також: На Дубенщині піротехніки знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни