Мирні українці, які отримали поранення під час війни, можуть отримати допомогу від держави.

Це передбачено Законом України "Про протимінну діяльність в Україні", де визначено термін "постраждалі від вибухонебезпечних предметів особи".

Це окремі особи або групи осіб, які зазнали фізичних і психологічних травм, фінансових втрат або законні права та інтереси яких були порушені використанням та (або) наявністю вибухонебезпечних предметів або члени сімей осіб, загиблих від вибухонебезпечних предметів.

Статтею 10 цього закону передбачено надання такій категорії осіб допомоги (медичної, психологічної, професійної та соціальної), аби зменшити наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Відповідним законом також передбачено:

надання постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення;
проходження постраждалими особами безоплатної психологічної, медико-психологічної реабілітації;
позачергове обов’язкове забезпечення постраждалих дітей місцями у закладах дошкільної освіти;
виплати постраждалій дитині у підвищеному розмірі державної соціальної допомоги, призначеної дітям з інвалідністю віком до 18 років.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 р. № 1020 "Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України "Про протимінну діяльність в Україні" затверджено Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів та Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

Одноразова компенсація призначається та виплачується постраждалій особі в розмірах, які залежать від встановленої групи інвалідності.