Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
На Водохреще рівняни купаються в ополонці

На Водохреще рівняни купаються в ополонці

Усі православні християни святкують сьогодні Богоявлення Господнє. У народі його ще називають Водохреще, оскільки сьогодні люди святять воду. Вважається, що вона набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Святили воду й наші кореспонденти.

Вже тридцять років Леонід Якобчук не просто святить воду на Водохреще. Він щороку в цей день купається в ополонці. Каже, саме на Богоявлення вода набуває цілющих властивостей. І якщо скупатися в цей день, то вода не лише не зашкодить здоров'ю, а навпаки —загартує організм на цілий рік.

Крім Леоніда, скупатись у крижаній, але освяченій воді на Басовому Куті зібралось чимало охочих. Та все ж більшість рівнян святили та пили воду в місцевих храмах. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають живою. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин, також з її допомогою виганяють злих духів з помешкань. Вода, освячена в цей день, і насправді цілюща, кажуть і священнослужителі, і науковці.

Богоявлення Господнє, або Водохреще є завершальним великим святом різдвяно-новорічного циклу. За віруваннями, в цей охрестився Ісус Христос. Коли він досяг 30-річного віку, Ісус прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: