Розпочали ще влітку минулого року. Тоді саме почали лунати заклики здавати російськомовну літературу на макулатуру. Тож волонтери підхопили цю ідею і запропонували мешканцям громади приносити такі книжки їм на склад. І люди відгукнулися. Тоді вдалося зібрати 38 тисяч гривень.
Згодом волонтери почали приймати й іншу вторсировину: пластик (починаючи від ПЕТ-пляшок і закінчуючи тарою з-під прального порошку), скло, алюмінієві бляшанки з-під напоїв, використану харчову плівку, картон. Все це переробляє підприємець із Костополя, з яким співпрацюють активісти.
Тим часом екологічну ініціативу «Волонтерів на Конторській» підтримують не лише жителі міста Дубно, а й навколишніх сіл. Вони також регулярно привозять вторсировину.
Щоб привчити людей сортувати сміття, потрібен час і зусилля. Головне, щоб у громаді були люди, які згуртували б інших. І насправді такі активісти є. Вже зараз вони влаштовують акції. Так, наприклад, у селах Гірники та Семидуби прибиратимуть територію, сміття здадуть на переробку, а кошти спрямують на хорошу справу.
«Від військових продовжують надходити запити, а ми продовжуємо допомагати, наскільки можемо. За 8 місяців за переробку вторсировини вдалося зібрати 116 тисяч гривень. За цей час люди стали по-іншому ставитися до нашої ініціативи. Тішуся, що тих, хто її підтримує, стало більше. Тож працюємо далі», - розповіла керівниця Благодійного фонду «Волонтери на Конторській» Інна Яцина.
За інформацією Рівненської ОВА.
Читайте також: Генератори, спальні мішки та шкарпетки: Дубенщина отримала допомогу для переселенців