До України вдалося повернути 15 депортованих росіянами дітей спільно з їхніми матерями і законними представниками. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами уповноваженого Верховної Ради це діти з міст Харківської та Херсонської областей, що були окуповані ще на початку війни.

Попри всі виклики, ми продовжуємо працювати, щоб українці мали змогу побачити рідних і бути на своїй землі. Так, станом на сьогодні, за даними Національного інформаційного бюро, на територію України повернулися 308 дітей, – наголосив омбудсмен.

Важливо у разі порушення прав, незаконного переміщення/депортації можна звернутися до Офісу омбудсмена за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008; на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua; на гарячу лінію: 0 800 501 720; за телефоном: 044 299 74 08.

Окрім того, у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті "Діти війни" за посиланням: https://childrenofwar.gov.ua/ у розділі "Надіслати звернення в один клік".

Читайте також: Пенсія в українських прокурорів вища, ніж в їхніх колег в Європі