17 березня, в світі святкують День святого Патріка. Віряни вшановують пам'ять преподобного Герасима Йорданського.

 ЯКЕ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО 17 БЕРЕЗНЯ

17 березня в церковному календарі — день пам’яті преподобного Герасима Йорданського. Народився він у провінції Лікінія (нині Туреччина) в заможній родині. З юного віку вирішив вести сподвижницьке життя, тому деякий час провів у Тивайській пустелі (Єгипет). На короткий час повернувся до своєї батьківщини, однак 450 року перейшов до Святої Землі і поселився в Йорданії. Заснував там монастир, який став дуже популярним місцем, куди приходили чоловіки, що прагнули християнської досконалості.

В ті часи в Палестині було поширене вченя монофізитів і Герасим теж на деякий час став його послідовником. Однак згодом під впливом Євтимія Великого зміг розкаятися і повернутися до істинної віри. Часто накладав на себе Герасим важку покуту. Він міг довгий час нічого не їсти, тільки приймати святе Причастя. За це його дуже сильно цінував Євтимій Великий.

В монастирі Герасима жило щонайменше 70 ченців, для яких преподобний запровадив спеціальний устав. П'ять днів на тиждень кожен з них проводив в мовчанні в усамітненній келії, споживаючи воду, коріння і небагато сухого хліба, а в суботу та неділю всі приходили на літургію в церкві. Помер Герасим близько 375 року.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ЦЬОГО ДНЯ

Не варто цього дня проводити будь-які медичні операції.
Не тримайте вдома поламані чи старі речі.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ ТА ТРАДИЦІЇ

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: грають граки — чекайте на гарну погоду;
  • граки зграями в'ють гнізда на мінливу погоду;
  • якщо ж чутно крики граків — піде дощ;
  • на вулиці чимало птахів — буде тепло;
  • безхмарна ніч — на теплу весну.

ДНІ АНГЕЛА 17 БЕРЕЗНЯ

Які завтра іменини: Василь, Данило, Яків, В'ячеслав, Григорій, Юрій, Аркадій, Стратон, Георгій, Юлія.

Талісманом людини, народженої 17 березня, є хризопраз. З часів античності вважався каменем талану та щастя. Хризопраз носив сам Олександр Македонський під час воєнних походів, тому що вірив — камінь збереже від смерті.