За результатами проведеного комплексу заходів з протидії злочинам у сфері довкілля працівники управління стратегічних розслідувань у Рівненській області викрили злочинну діяльність організованої групи осіб на систематичному розкраданні деревини у великих розмірах та вчиненні самовільних порубок у лісових масивах на території Рівненського району.

До складу організованої злочинної групи ввійшли троє осіб. Організатором виявився 34-річний житель колишнього Березнівського району, працівник лісгоспу, 49-річний приватний підприємець, а також 31-річний раніше судимий житель колишнього Костопільського району.

Під приводом законної господарської діяльності учасники групи упродовж серпня-жовтня 2022 року здійснювали незаконну порубку ялин і дубів у різних кварталах лісництва поза межами, визначеними у договорі.

Загальна сума завданої лісництву майнової шкоди становить майже 130 тисяч гривень. Учасники злочинного угрупування, які щиро розкаюються у скоєному, відшкодували її у ході проведення досудового розслідування в повному обсязі.

Слідчі слідчого управління зібрали достатньо доказів для доведення вини організатора і двох учасників організованої групи та за погодженням із прокуратурою скерували до суду обвинувальний акт з угодами про визнання винуватості. 34-річний чоловік обвинувачується у скоєних злочинах за ч.4 ст.358, ч.3 ст.27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України, 49-річний підприємець — за ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України, а 31-річний житель колишнього Костопільського району — за ч.3 ст.28, ч. 4 ст. 246 КК України.

Максимальне покарання, яке може загрожувати обвинуваченим — від п’яти до семи років позбавлення волі.

Про це повідомляють в ГУНП в Рівненській області.

Читайте також: Наркотики за дозволом: у Вараші затримали збувачів метадону, які проходили замісну терапію