Фото: ілюстративне
У цей день у світі відзначають Всесвітній день допомоги хворим на проказу, День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ, День дурнуватих повідомлень автовідповідача, День повітряно-бульбашкової плівки, Міжнародний день круасану, Початок сезону ненасильства,

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

30 січня, в православному календарі день пам’яті Антонія Великого. Жив преподобний у III-IV століттях, народився в благочестивій сім'ї, тому батьки виховували свого сина за Законами Божими. З дитинства мріяв Антоній про духовне життя. Коли виповнилося йому 20 років, батьки померли, а сестру свою він влаштував в інше житло. Сам же вирішив покинути мирське життя.

Якось почув він голос Христа, який сказав йому, що потрібно роздати все майно та слідувати за Господом. Антоній послухався. Після цього поїхав до пустелі, поселився поруч зі старцем у печері на березі річки Ніл. Там провів він у молитвах та пості багато років.

Духовного просвітління досягнув Антоній лише через 20 років. Тоді почали приходити до нього люди, які хотіли отримати благословення, зцілення від хвороб або просто залишитися жити поруч.

Провів на самоті Антоній 85 років, однак здалеку керував скитальцями, допомагав їм віднайти Господа в душі. Залишав свою пустелю двічі, щоб боротися з гоніннями за християнами. Помер 356 року. Його вважають родоначальником чернечого життя в пустелі.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 30 СІЧНЯ

День ангела 30 січня Іменини у цей день відзначають: Антон, Антоній, Єгор, Юрій, Георгій, Іван, Антоніна.

ПРИКМЕТИ 30 СІЧНЯ

Тепла погода в цей день, обіцяє сильні морози найближчим часом.
Відлига віщує ранню весну і хороший улов риби.
Сонце тільки опівдні з'явилося – буде рання весна, а ось якщо сніг йде, то весна буде пізньою.
Якщо вночі хмарно, то буде хороший урожай зернових культур.
У місяці роги круглі – до ясної та морозної погоди.
Ясний і тихий день – до морозу.

ЩО НЕ МОЖНА СЬОГОДНІ РОБИТИ

Заборонено готувати та вживати в їжу бобові: горох, сочевицю, квасолю. В іншому випадку можна заробити захворювання шлунково-кишкового тракту.
Щоб не підірвати здоров'я в цілому, не рекомендується сильно напружуватися: підіймати важке, виснажливо тренуватися, довго не спати.
Не варто у цей день вишивати, шити, в'язати й взагалі торкатися до гострих предметів, якщо тільки це не столові ножі.