Все почалося з того, що в нього було 10 кілограмів скульптурного воску, який на даний момент не використовував. Тож чоловік вирішив спрямувати його на теплу справу. Все-таки зима триває, а завдяки таким свічкам українські захисники у бліндажах можуть і чогось гарячого випити, і руки-ноги зігріти.

Леонід Гринбокий - автор унікальних керамічних писанок та інших декоративних виробів, він викладає у художній школі, є учасником міжнародних виставок та фестивалів. Разом із тим чоловік волонтерить, як і багато-багато інших українців, бо хоче допомогти ЗСУ.

Сьогодні окопні свічки робить багато хто, але під час холодів вони справді потрібні й використовуються постійно. Зараз я не можу взяти в руки зброю, але хочу допомогти хоч чимось, - пояснює Леонід Гринбокий. – Спочатку використав віск, який мав у себе, потім із матеріалом посприяли колеги з художньої школи. Першу партію свічок я заніс у волонтерський центр «Рівнекниги» - там формують посилки і розподіляють, кому що передавати. Волонтери також поділилися заготовками до свічок – консервними баночками. Я ж зайшов у Свято-Покровський собор і запитав, чи немає в них огарків воскових свічок, щоб переплавити. Насправді там їх також використовують на добру справу, але й мені трохи передали.

Пан Леонід виготовив вже декілька партій окопних свічок. А зараз знову шукає матеріал – парафін чи віск. Можливо, в цьому зможуть допомогти бджолярі, сподівається чоловік.

Тим часом його окопні свічки – чи не єдині вироби, які не декорує. Вони суто практичні.

Вкладаю в консервну банку папір. Розплавляю на водяній бані віск. Спочатку заливаю один раз, щоб папір його увібрав, а потім вдруге – до самого краю, - пояснює «кухню» Леонід Гринбокий. – Такі свічки горять більше 5 годин і справді стають у пригоді нашим захисникам. Про це мені розповіла донька Христина Панасюк (авт – відома музикантка, волонтерка). Власне, це вона мені й підказала, що можна виготовляти такі свічки.

Бажаючі допомогти з воском чи парафіном можуть принести матеріал у волонтерський центр «Рівнекниги» (вул. Покровська, 16) або ж сконтактувати через соцмережі з Леонідом Гринбоким (https://www.facebook.com/grinleo).

За інформацією Рівненської ОВА.

Читайте також: 16 шкільних автобусів закупили для громад Рівненщини