фото ілюстративне
22 січня в Україні відзначають День Соборності. У цей день народ святкує річницю з моменту підписання у 1919 році "Акту злуки", тобто договору про попереднє об’єднання УНР і ЗУНР.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІЙГІЙНЕ СВЯТО

В православному календарі день пам’яті преподобного Євстратія. Жив він у IX столітті, народився в місті Тарса в багатій та благочестивій родині. Коли юнаку було всього лише 20 років, він пішов з батьківського дому, подвизався на подвиги та жив в святій обителі. Там Євстратій спав на голих дошках, невпинно молився, харчувався хлібом з водою.

Згодом Євстратія обрали настоятелем. Здійснив він чимало чудес за своє життя. А перед смертю заповів братії не піддаватися жодним спокусам, не прагнути до земних благ, а вірити в Господа та світле майбутнє.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

  • на верхівці дерев сидять ворони — будуть сильні морози;
  • кішка шукає тепле місце до похолодання;
  • якщо кішка лежить пузом догори — буде потепління;
  • сонячно і ясно до хорошого урожаю цього року.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 22 СІЧНЯ

Церква рекомендує цього дня не байдикувати. Однак і абияк працювати також не варто, бо святі можуть покарати людину за лінь. Також забороняється лихословити, лаятися, пліткувати, сваритися.

ЩО МОЖНА РОБИТИ 22 СІЧНЯ

У наших предків 22 січня називалося "день, коли змивали Святки". Тобто цього дня починали генеральне прибирання в будинку після всіх зимових свят. Також відвідували лазню, прали речі. Цього дня багато прислів'їв говорить, що прибирання в будинку допомагає залучити благополуччя і щастя.

ХТО СЬОГОДНІ СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

22 січня іменини відзначають власники таких імен: Петро, Пилип, Антоніна, Пахом, Захар, Пантелій, Євстрат.