Вже з наступного тижня на Рівненщині можна буде обміняти старі лампи на енергоощадні. В область надійшла перша партія – понад 60 тисяч LED-ламп.

Відтак, замість 5 старих, але справних ламп розжарювання можна безкоштовно отримати 5 енергоощадних.

«В області проєкт стартуватиме з Рівного, адже тут проживає найбільше населення, а отже споживається найбільше електроенергії. А основна ціль ініціативи – зменшити навантаження на енергосистему. Починаючи з 26 січня, LED-лампи можна буде отримати у всіх 23 міських відділеннях Укрпошти», - розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль .

Тим часом буде декілька етапів постачання. До кінця лютого проєкт пошириться на всю область.

На Рівненщину має надійти пів мільйона LED-ламп. За потреби також будуть встановлювати пересувні відділення Укрпошти.

Обмін буде відбуватись у два способи - з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти упродовж 5 днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.

Здійснювати обмін можна громадянам віком від 18 років. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання.

Нагадаємо, програма діє з ініціативи Президента України Володимира Зеленського та за підтримки ЄС. Зокрема, Європейський Союз закупив для України 30 мільйонів ламп. Ціль програми – зменшити навантаження на енергосистему України, яка дуже постраждала від атак ворога. 

Про це інформує пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: Безбар’єрні можливості: жителі Рівненщини можуть отримати паспортні документи за межами області