Вчора, 17 січня, представники бізнесу області вперше у цьому році зустрілися із начальником Рівненської ОВА Віталієм Ковалем.

Подібна зустріч відбулася вже не вперше. За словами очільника області, нині, в умовах воєнного стану, особливо важливо чути підприємців і допомагати їм.

Тож під час зустрічі бізнесменам нагадали про державні програми підтримки. Зокрема, про «Доступні кредити 5-7-9». На Рівненщині уже видано кредитів на суму 4,7 млрд грн.

Також область – в лідерах і за програмою мікрогрантів «єРобота. Своя справа». Тому, в рамках заходу, представникам бізнесу розповіли і про переваги експортних кредитів. Таких на Рівненщині видано уже 11.

Хороші результати і щодо державної програми пільгового іпотечного кредитування «єОселя» під 3% річних. На сьогодні видано 38 кредитів на суму 42,7 млн. грн.

«Економічний фронт сьогодні такий же важливий, як і військовий. Ми разом змогли не лише втримати економіку регіону, а й адаптувати її до умов воєнного стану, - прокоментував начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. - В області простежується позитивна динаміка надходжень до місцевих бюджетів – власні доходи зросли у порівнянні з 2021 роком на 23,5%. Це дозволяє забезпечити функціонування соціальної сфери та вирішення першочергових завдань розвитку громад».

Торік на 3,5%, у порівнянні з 2021 роком, збільшилася кількість фізичних осіб-підприємців.

За підсумками 11 місяців минулого року, зріс і експорт товарів з області. При цьому обсяг експорту перевищує показник імпорту в півтора рази.

Релокувалися нові бізнеси із зони бойових дій та прифронтових територій (загалом 39 підприємств та 4 установи).

«Ми продовжуємо партнерські відносини з бізнесом. Адже кожна гривня, вкладена в економіку, є внеском у національну безпеку та оборону. І це наближає нашу перемогу», - підсумував Віталій Коваль. 

Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: 250 тисяч гривень на власний бізнес: студент з Рівненщини виграв мікрогрант (ВІДЕО)