Грудне молоко — їжа, яка завжди з вами та під рукою. В умовах війни дитячої суміші може просто не бути в доступності.
Протягом перших днів життя молозиво є своєрідною «першою імунізацією» дитини. Зріле молоко також містить материнські антитіла, які захищають маля від хвороб.
Грудне молоко не зникає через стрес. Якість молока не змінюється через почуття тривоги, паніки чи стресу.
Використання недостатньо чистої води чи посуду для розведення суміші може призвести до діареї, інших інфекцій.
Навіть якщо мати недостатньо харчується, вона може продовжити годувати грудьми.
Грудне вигодовування найбільш гігієнічно безпечний спосіб годувати дитину, адже вам не потрібно шукати чистої води для розведення суміші, мити чи кип’ятити посуд.
Фізичний контакт під час годування грудьми заспокоює як дитину, так і маму.
Якщо вашому малюку менше півроку і він перебуває на грудному вигодовуванні, не припиняйте годувати грудьми та не починайте давати малюку дитячі суміші, якщо ви не робили цього раніше.
Діти старше 6 місяців уже потребують прикорму. Втім, ви все одно можете частіше годувати дитину грудьми. Тоді у вас завжди із собою буде їжа для маляти, навіть у бомбосховищі чи у дорозі.
Якщо у вас є зціджене молоко, переконайтеся, що воно зберігається в належних умовах. Про те як зберігати молоко в умовах відсутності електрики ви можете прочитати у нашому матеріалі – https://bit.ly/3Bcg3TO
Зараз дуже важливо зберегти та продовжити грудне вигодовування, адже під час війни воно може врятувати життя немовляти!
За інформацією UNICEF Ukraine.
Читайте також: Уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»