Роботу в умовах воєнного стану та основні виклики року обговорили на підсумковій нараді за участю першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна.
«Медики обласної лікарні стійко виконують свою роботу та безстрашно йдуть за своїм покликанням. Адже цілодобово дбають про поранених і хворих, зберігають життя тисячам наших людей. Загалом від початку повномасштабного вторгнення за медичною допомогою звернулися більше 500 військовослужбовців ЗСУ. У воєнних реаліях в закладі почали лікувати нові травми», - зазначив Сергій Подолін.
Серед пацієнтів були постраждалі із мінно-вибуховими пораненнями, для лікування яких потрібно були додаткові витрати та набуття досвіду. Навчання медичного персоналу, як надавати допомогу в умовах воєнного часу, були організовані спільно із ЕМД, ДСНС, Всеукраїнською радою реанімації та за участі міжнародних фахівців.
Зміни у діяльності закладу, зокрема, були пов’язані і з необхідністю надавати меддопомогу переселенцям. Так за цей час надано медичну допомогу 2643 внутрішньо-переміщеним особам. Із них амбулаторно лікувалися 2007 осіб, стаціонарно – 636.
Заклад стикнувся із кадровим рухом серед медичних працівників. 11 працівників медзакладу служать у ЗСУ. Серед них 5 лікарів, 3 медичні сестри та 3 з інших категорій. Окрім того, лікарня працевлаштувала 72 працівники з числа ВПО, з них 92% - це медичний персонал.
За сприяння Рівненської обласної військової адміністрації з перших місяців повномасштабного вторгнення в лікарні діє медичний гуманітарний хаб.
За цей час до його роботи залучено більше 40 волонтерів з числа працівників лікарні, облаштовано 12 складів. Також прийнято та розподілено більше 1000 тонн лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни та продуктів харчування. А на передову укомплектовано та передано більше 10 тисяч тактичних аптечок.
Про це інформує Рівненська ОВА.
Читайте також: Понад 700 безробітних Рівненщини залучено до «Армії відновлення» України