Річ у тім, що у західних областях України розпочинає роботу проєкт «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади». Його реалізовує Львівська Асоціація Розвитку Туризму у партнерстві з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» та Музеєм Митрополита Андрея Шептицького за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Проєкт триватиме до червня 2023 року на території Львівської, Волинської, Закарпатської та Рівненської областей.
Тим часом експерти вже перевірили доступність об’єктів культури, туризму та соціальної інфраструктури у Рівному. Так, вони побували, зокрема, в обласному краєзнавчому музеї, Музеї бурштину, в обласній філармонії, Свято-Воскресенському соборі.
Також, у рамках проєкту, планують проаналізувати програми та плани створення інклюзивних просторів і дати рекомендації для покращення доступності. Крім того, буде розроблено карту культурно-історичних, туристичних об'єктів областеи? з інформацією про їх інклюзивність, а також туристично-культурнии? путівник для людей із порушеннями зору.
Разом із тим, для учасників проєкту вже провели круглий стіл «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади».
«У Західному регіоні України захисту підлягають понад 4,5 тис. будівель, що датуються ХІІ-ХХ століттями. Вони становлять до 30% усіх пам’яток, розташованих на території країни. Проте головною проблемою регіону залишається недоступність пам’яток архітектурної спадщини як для мешканців, так і для туристів із інвалідністю або маломобільних груп населення. В рамках реалізації проєкту, ми працюватимемо над тим, щоб туристична інфраструктура відповідала технічним вимогам безбар’єрності», - пояснив директор Львівської Асоціації Розвитку Туризму Андрій Мацелюх.
Про це інформує Рівненська ОВА.
Читайте також: У Новорічну ніч на Рівненщині комендантську годину не скасовуватимуть