Субсидії та пільги. Найважливіша зміна з 1 грудня – впровадження екстериторіального принципу. Це можливість отримати такі послуги без «прив'язки» до місця проживання людини. Окрім того, можна подати документи в електронній формі.

Про зміни у сфері нарахування субсидій розповіли під час зустрічі фахівців ГУ Пенсійного фонду України в Рівненській області з представниками ОСББ міста Рівного.

Також розширили перелік установ, які допоможуть оформити допомогу. Громадяни можуть подавати заяву про призначення житлової субсидії органам ПФУ (особисто, поштою або в електронній формі через веб-портал електронних послуг чи мобільний додаток ПФУ), уповноваженій посадовій особі сільської, селищної, міської ради; ЦНАП, електронно (через засоби Порталу Дія).

ВПО також мають право на отримання субсидії за місцем фактичного проживання. Зверніть увагу, що житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання та фактичним.

Нагадаємо, з 1 грудня органи соцзахисту вже не призначають субсидії. Ця функція перейшла до Пенсійного фонду України. Зауважимо, що фонд працюватиме з усіма громадянами, які потребують державної допомоги для сплати житлово-комунальних послуг, а не лише з пенсіонерами.

Про це повідомляють в Рівненській ОВА.

Читайте також: 306 наборів «Школа в коробці» від UNICEF отримали заклади освіти Рівненщини