Сьогодні, в останню суботу листопада, на Рівненщині відбулися жалобні заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

 Про це повідомили у Рівненській ОВА.

Небайдужі жителі міста прийшли до Свято-Покровського собору в Рівному, аби віддати шану усім невинно загиблим у часи голоду в Україні. Цьогоріч вшанування проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Цього року жертв сталінського геноциду вшановують в умовах повномасштабної війни росії проти України.

«Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують геноцидні практики. Трагічні події та злочини, які розгортаються сьогодні, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані», — йдеться у дописі адміністрації.

Участь у жалобних заходах взяв заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг. Пам’ять загиблих під час голоду вшанувало керівництво обласної та міської рад, священнослужителі, громадськість.

Жителі міста, які зібралися на подвір’ї Свято-Покровського собору, долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Потому відбулася панахида за невинними жертвами голодоморів в Україні.

Читайте також: В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів