«…На кістках, на сльозах, гірких споминах побудована їх «необъятная Родина» - під такою назвою в архівному відділі Рівненської районної державної адміністрації з 08 листопада діє виставка документів та архівних матеріалів.

Виставка приурочена 75-м роковинам каральної акції радянського уряду проти українців, що отримала назву операція «Запад», однієї із наймасовіших примусових депортацій жителів західних областей України до Казахстану та Сибіру, куди вивезли більше 78 тисяч людей протягом одного дня - 21 жовтня 1947 року. Ця операція охопила тодішні Волинську, Ровенську (Рівненську), Дрогобицьку, Станіславську (Івано-Франківську), Львівську, Тернопільську та Чернівецьку області. Депортаційна політика СРСР на західноукраїнських землях стосувалася насамперед членів ОУН та воїнів УПА, а також осіб, які підтримували український національно-визвольний рух, куркулів-націоналістів (господарів), що виступали проти колективізації та всіх членів сімей цих категорій.

Сьогодні 2022 рік і в Україні повномасштабна війна з росією. Ми пам’ятаємо про їх підступність і знаємо все про звірські методи боротьби з українським народом. Зараз вони діють як і тоді: тотальний терор, випалена земля, цинічна брехня і знову ж депортації .

Усі бажаючі можуть ознайомитися з матеріалами виставки з понеділка по четвер з 08.00 год. до 17.15 год., у п’ятницю з 08.00 год. до 16.00 год. за адресою: м.Рівне, вул.Петра Могили, 22Б (2 поверх). 

Про це інформує Рівненська РДА.

Читайте також: У Рівному сьогодні нагородили сертифікатами переселенців, які вчились на курсах української мови (ФОТО)