Завдяки прокуратурі Рівненщини в дохід держави направлено бурштину на понад 4 млн грн.

Питання захисту довкілля перебуває на постійному контролі в органах прокуратури Рівненщини. Завдяки ефективній взаємодії з правоохоронними та іншими державними органами області, упродовж 2022 року прокурорами до судів скеровано 99 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень проти довкілля, з яких 5 - щодо діяльності організованих злочинних груп у вказаній сфері, 56 - щодо незаконних дій з бурштином та 36 - за фактами незаконних порубок, перевезення, зберігання та збуту лісу.

У закінчених кримінальних провадженнях встановлено збитків інтересам держави та територіальних громад на суму 1,7 млн грн., з яких: відшкодовано у добровільному порядку 0,5 млн грн., накладено арешт на майно вартістю 0,9 млн грн., заявлено позовів на 0,5 млн грн.

Встановлені у кримінальних провадженнях збитки охоплено позовною роботою чи заходами забезпечення кримінального провадження.

Також, з початку року судами постановлено вже 34 вироки відносно 43-х осіб за незаконне видобування, збут, придбання, передачу, пересилання, перевезення, переробку бурштину. За результатами застосування у поточному році конфіскації та спецконфіскації майна у дохід держави конфісковано 1020 кг бурштину, загальною вартістю понад 4 млн гривень.

Крім того, протягом цього року під час виконання вироків суду органами виконавчої служби до Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України направлено бурштин загальною вагою 1641 кг, загальною вартістю 15,15 млн гривень.

Також з початку 2022 року судами області розглянуто 30 кримінальних проваджень за ст. 246 КК України, що скеровані до суду окружними прокуратурами та апаратом обласної прокуратури. Рішеннями судів на потреби Збройних Сил України передано 752 м.куб. деревини та 332 колоди дерев різних порід. 

Про це інформує пресслужба Рівненської обласної прокуратури.

Читайте також: Двох жителів Рівненщини піймали з наркотичними речовинами