У Рівненському обласному краєзнавчому музеї 1 листопада розпочинає роботу експозиція авторських ляльок. Її унікальність в тому, що експонати присвячені дружинам та донькам князів Руси-України Х – ХІІІ ст.ст., а також жінкам княжих родів Гольшанських та Острозьких (ХVІ ст.)

В експозиції можна буде побачити образи княгині Ольги, доньок Ярослава Мудрого: королеви Франції - Анни, королеви Угорщини – Анастасії, королеви Норвегії - Єлизавети, а також Гальшки Острозької та легендарної сестри засновників Києва – Либідь.

Загалом на виставці «Княгині та князівни» представлені майже 70 авторських ляльок від 30 майстринь з різних куточків України. А також українських мисткинь, які проживають у Норвегії та Німеччині.

Ляльки виконані не як історичні копії, а як стилізовані образи, засновані на власних дослідженнях. В роботах використана традиційна техніка вузлової текстильної ляльки, одягнуті експонати в шати візантійських царівен, княгинь Руси-України, скандинавських та німецьких принцес та королев.

Виставка стала можливою завдяки Міжнародному мистецькому проєкту «Ляльки мандрують світом». Її організатори - Тетяна Золочевська (Бремен, Німеччина) та Ніна Хаґен (Осло, Норвегія).

Вони мають приєднатися до відкриття експозиції через платформу Zoom.

Приєднатися до заходу можна онлайн, перейшовши за посиланням:
Сам захід розпочнеться офлайн о 14.00.

Ознайомитися з виставкою «Княгині та князівни» в обласному краєзнавчому музеї можна буде упродовж місяця. 

Про це інформує Рівненська обласна рада.

Читайте також: У Вараші вдруге відбулися змагання для дітей "Перегони на ґрунтах" (ФОТО)