35-річного чоловіка обвинувачували у невиконанні обмежувального припису та незаконному проникненні до житла (ст. 390-1, ч.1 ст. 162 КК України). У суді прокурори Здолбунівської окружної прокуратури довели його вину.

Зокрема, доведено, що у червні цього року, за вчинення домашнього насильства над колишньою дружиною суд своїм рішенням видав жителю Здолбунівщини обмежувальний припис, згідно з яким чоловікові заборонено наближатись до потерпілої.

Проте він, ігноруючи цю заборону, у серпні прийшов додому до ексдружини для чергового з’ясування стосунків. При цьому чоловік ще й без дозволу та відома господині проник на територію її господарства.

Суд пристав на доводи прокурора, визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді штрафу та арешту строком на 1 місяць.

Наразі вирок ще не набрав законної сили i сторони можуть оскаржити його в апеляційному порядку.

Довідково: обмежувальний припис – це механізм швидкого та законного захисту жертви насильства. Він передбачає обмеження спільного проживання, перебування на одній території, навіть наближення до постраждалої від домашнього насильства особи, контактування з нею через третіх осіб та безпосередньо, переслідування її, залякування. Суд може винести його терміном від 1 до 6 місяців, з можливістю продовження до 12 місяців. За порушення обмежувального припису передбачена кримінальна відповідальність.

Про це інформує пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Читайте також:  На Рівненщині поліцейські перевіряють інформацію про жорстоке поводження з тваринами малолітньою