Фото: ілюстративне
У світі 26 жовтня відзначають Національне свято Австрії, Ангамов день або День Ангама в Науру, День інженера в Тунісі, День жалоби в Лівії, День збройних сил Беніну, Національний день пирога з м'ясним фаршем і Національний день Гарбуза в США, День інтерсекс-людей.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

У православній церкві 26 жовтня особливо шанують Іверскую ікону Пресвятої Богородиці, яка також відома як Привратница або Вратарниця. Вона вважається чудотворною і, згідно з переказами, була написана євангелістом по імені Лука. Сьогодні ікона зберігається на території Іверського монастиря в Греції на священній горі Афон.

Також існує одна легенда, що оповідає про набуття ікони. Так, у IX столітті мешканка Ніким, яка побажала врятувати від іконоборців лик богородиці, опустила ікону на дно моря, де вона зберігалася протягом двох століть. Після цього ченці Іверського монастиря побачили на дні моря відображення лику Богородиці, оточене вогняним стовпом. Посале цього Преподобний Гавриїл Святогорець почув голос Богоматері і за її наказом пройшов по воді, витягнув ікону і переніс її в монастир.

Однак, яке ж було здивування людей, коли вранці вони виявили образ Богоматері над воротами обителі. Після цього подібне повторювалося кілька разів. В результаті, ікону вирішили залишити не обраному нею місці і з тих пір стали називати образ Вратарницей або Привратницей за місцем розташування. Ікону дуже шанували на Русі, і навіть у давні часи селяни 26 жовтня відправлялися в церкву для того, щоб помолитися до ікони Іверської Богоматері, попросивши не тільки позбавлення від хвороб, але і успіхів в самих різних справах. Часто просили про врожай, захист від пожежі.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 26 ЖОВТНЯ

День ангела 26 жовтня відзначають власники таких імен: Микола, Трохим, Веніамін, Інокентій, Микита та Тадей, Альфред, Злата, Короп, Дмитро і Люціан.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ НА 26 ЖОВТНЯ

Якщо півні почали кукурікати раніше звичного — попереджають про зміну погоди.
Міцні ранкові заморозки віщують скорий прихід зими.
Якщо хмари пливуть з південної сторони — погода буде вітряна.
Якщо хмари червонуваті, то скоро буде дощ.
Почули, що високовольтні дроти гудуть голосніше звичайного або по небу швидко пливуть хмари з півдня на північ, отже наближається негода.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

 

Не можна говорити з незнайомими людьми на вулиці, оскільки під їх виглядом може ховатися злий дух.
Молодим дівчатам не можна виходити за водою поодинці.
Не можна надягати чорний одяг, щоб не притягнути до себе хвороби.
Сьогодні не можна сваритися, лихословити та бажати зла будь-кому.
Небажано починати нові справи або планувати поїздки – вони будуть невдалими.
Також не можна зловживати алкогольними напоями.
Постарайтеся сьогодні не хвалитись вашими досягненнями, інакше ви навпаки ризикуєте все швидко втратити.
Не можна було заходити в лазню одному, вночі або після того, як сяде сонце. Ці заборони існували для того, щоб духи, які там живуть, не мали змоги нашкодити.
У гості 26 жовтня намагайтеся нікого не кликати, або ж кликати тільки найближчих і перевірених людей. інакше ризикуєте нарватися на обман або дрібну крадіжку.
Не варто позичати сусідам дрібні побутові предмети.