Щороку в Україні через отруєння грибами гинуть або потрапляють до лікарень сотні людей. В грибний сезон - це закономірне явище. Та хотілося б звернути увагу на отруєння саме мухомором.
Традиція вживання червоних мухоморів добре відома у народів північно-східного та західного Сибіру. На наших землях за давніх часів мухомор використовували тільки для знищення мух, клопів та інших комах. Звідси і пішла назва Мухомор.
У ХХІ столітті люди вдаються до альтернативних методів лікування серйозних захворювань, вживаючи мухомори в сирому вигляді. Людина свідомо їсть отруйний гриб з метою лікування - це просто казуїстика якась. Шокує також тенденція серед підлітків їсти мухомор «на спір» або для відео в Tik-tok. Або ж вживають ці гриби для отримання галюциногенного ефекту.
Отруйні речовини, що містяться в мухоморі – мускарин, мікоатропін, мушача отрута вражають печінку, нирки, центральну нервову систему, викликаючи ряд серйозних симптомів, а у важких випадках незворотні процеси в організмі. Летальні наслідки трапляються у 2-3% випадків, настають через 6-12 годин при великих кількостях з’їденого гриба. Деякі види мухомора призводять до отруєння, симптоми якого проявляються надто пізно, коли людині вже майже неможливо допомогти.
За інформацією Вараського районного відділу ДУ "Рівненський ОЦКПХ МОЗ".