Денна та темна кімнати сенсорної інтеграції працюватимуть у Рівненському обласному спеціалізованому будинку дитини. Та ще у кількох закладах Рівного. Це стало можливим завдяки проєкту «Покращення якості діагностики та реабілітації дітей з аутизмом», який на Рівненщині реалізується завдяки благодійникам. Зокрема, Ротарі Фаундейшн, уряду Канади, Ротарі Клубу м. Рівне.

 Уже закуплене спеціалізоване діагностичне обладнання, також провели навчання для практичних психологів з поведінкової терапії та сімейних лікарів. Тепер фахівці відповідних закладів та інклюзивно-ресурсних центрів зможуть робити скринінг відхилень аутичного спектру.

Крім того, завдяки новому обладнанню реабілітологи проводитимуть з пацієнтами терапію за методикою 3С.

За словами фахівців Центру, заняття в сенсорній кімнаті позитивно впливають на психоемоційний стан дітей: допомагають знизити внутрішню тривожність і навпаки набути впевненості, втамовують хронічні больові відчуття, зменшують прояви невротичних розладів, стимулюють ослаблені органи чуття.

Обладнання, яке придбали благодійники для сенсорних кімнат чотирьох закладів Рівного, вартує 700 тис грн. Загальний бюджет проєкту «Покращення якості діагностики та реабілітації дітей з аутизмом в Рівненській області» сягає 68 тис доларів.

 

В рамках проєкту також відбувається онлайн навчання вчителів та асистентів вчителів інклюзивних класів Рівненської області.

А завдяки українському перекладу, який здійснили в рамках проєкту, батьки та педіатри можуть провести первинний тест діагностики аутизму у дитини вже в ранньому віці - 16-30 місяців.

За словами фахівців Центру, заняття в сенсорній кімнаті дуже позитивно впливають на психоемоційний стан маленьких пацієнтів: допомагають знизити внутрішню тривожність і навпаки набути впевненості, втамовують хронічні больові відчуття, стимулюють ослаблені органи чуття. І загалом додають дітям позитивних емоцій і зменшують прояви невротичних розладів.

Про це інформує Рівненська обласна рада.

Читайте також: Чи може алергія у дитини бути протипоказом до вакцинації?