У четвер, 29 вересня, у світі відзначають Всесвітній день моря, Всесвітній день серця, День отоларинголога. Також 29 вересня - День пам’яті трагедії Бабиного Яру. Церква цього дня вшановує пам’ять мучениці Людмили.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Свята Людмила жила в кінці дев’ятого — на початку десятого століття. Вона була донькою сербського князя.

Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком прийняла святе хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян.

Ставши християнами, подружжя піклувалося про просвітлення свого народу світлом Христової віри. Джерело

Рано овдoвівши, свята Людмила вела суворе життя і продовжувала піклуватися про Церкву в правління сина Вратіслава. Це викликало ненависть невістки – дружини сина, Драгоміри. Після смepті сина Вратіслава, на престол вступив юний онук Людмили, В’ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В’ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язичницькі звичаї.

Свята Людмила пішла в місто Течин, де під час молитви була удyшeна вбuвцями, яких послала Драгоміра. Мoщі святої були поxoвані в Течині біля міської стіни. Над її могuлою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

29 вересня день ангела відзначають власники таких імен: Віктор, Дорофей, Йосип, Купріян (Кипріан), Людмила, Михаїл, Гавриїл, Рафаїл.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • Якщо дуже чутно пташиний гамір, то буде сонячна погода.
  • Якщо на вулиці вже дуже багато павутини, то осінь буде довгою та сухою.
  • Дощова та похмура погода — до морозної зими.
  • Якщо дерева пожовтіли, але листя опадає повільно, то зима буде пізньою.
  • Якщо на світанку добре видно зірки, то погода почне покращуватись.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 29 ВЕРЕСНЯ

З давніх часів в цей день заборонялося ловити рибу. І взагалі раніше намагалися навіть не наближатися до води. Не варто також переїжджати і відправлятися в тривалі поїздки. Категорично заборонено сваритися, злитися і піддаватися іншим негативним почуттям. Сьогодні забороняється дивитися довго в дзеркало.