Фото: ілюстративне
Упродовж цього року, за участі прокурорів, судами розглянуто 96 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, у яких прийнято рішення про накладення штрафу на 66 осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Серед них депутати сільських, селищних, міських, районних рад (51), посадові особи держлісохорони, посадовці органів місцевого самоврядування (3), посадові особи комунальних підприємств (2), та по 1 працівнику органів та установ кримінально-виконавчої служби і Національної поліції.

Загалом, упродовж року за наслідками розгляду протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, судами накладено штрафів на суму 62 тис. гривень.

Для прикладу, прокурором забезпечено участь у розгляді справи, за наслідками розгляду якої судом прийнято рішення про притягнення до адміністративної відповідальності сільського голови однієї з територіальних громад Сарненського району, який в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а також, перебуваючи в умовах такого конфлікту інтересів, прийняв на роботу до сільської ради свою дружину. На посадовця накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн.

Окрім цього, за вказаний період органами прокуратури області скеровано 40 подань з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

За результатами розгляду цих подань притягнуто до дисциплінарної відповідальності 11 посадових осіб, з них 1 особу звільнено із займаної посади.

Про це повідомляють в Рівненській обласній прокуратурі. 

Читайте також: Учасникам ОЗГ, які налагодили наркопотік у колонію на Сарненщині, оголошено про підозру