Якщо ж говорити серйозно, то задіяно тут справді передову й цікаву технологію.
Люди трохи збентежені тими сповіщеннями, особливо жахливо це звучить, коли спрацьовує одразу на кількох смартфонах.
Поінформований = у безпеці! ДСНС просить поставитися із розумінням до тимчасових незручностей, які пов‘язані з тестуванням. Спільно із операторами мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell рятувальники розгортають систему оперативного інформування населення з використанням технології Cell Broadcast.
За результатами тестування будуть усувати недоліки програмного забезпечення. Після завершення тестів повідомлення надсилатимуть лише в разі реальної загрози та тільки там, де небезпека існує.
Оповіщення важливе, коли ми говоримо про евакуацію населення, повідомлення про надзвичайні події не лише у зв’язку з воєнними діями, а й з надзвичайними ситуаціями. У нас є хімічна загроза та радіаційна, про що ми не можемо забувати.
Тестування проходить по всій країні чи лише в певних областях?
Такі повідомлення надходять лише жителям тих областей, де не ведуться активні бойові дії.
Cell Broadcast – що це за технологія, наскільки вона поширена у світі?
Це функція мережі GSM, що дозволяє мобільному оператору передавати різноманітну інформацію, яка може бути відображена на дисплеї мобільного телефону. На відміну від служби коротких повідомлень від точки до точки (SMS-PP), Cell Broadcast — це служба обміну повідомленнями з геотаргетингом і геозоною «один до багатьох».
Це поширена практика у багатьох країнах ЄС. Передача повідомлень Cell Broadcast була вперше продемонстрована в Парижі в 1997 році.
Приклади систем попередження, які також використовують Cell Broadcast:
Повідомлення Cell Broadcast EU-Alert/NL-Alert в районі Венло (Нідерланди) 7 серпня 2018 року через сильну токсичну пожежу.
Японія — Раннє попередження про землетрус Earthquake Early Warning, J-Alert
Канада — Alert Ready
США — Emergency Alert System, Wireless Emergency Alerts
Нова Зеландія — Emergency Mobile Alert (активний з 2018 року)
Європейський Союз — EU-Alert (переважно в плануванні)
Нідерланди — NL-Alert (відповідає вимогам ЄС, діє з 2012 року)
Литва — LT-Alert[2]
Румунія — RO-Alert
Греція — GR-Alert (тест з кінця 2019 року)
Ізраїль — National Message
Які переваги?
Швидше отримання сповіщень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу, навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено.
Справа в тому, що повідомлення надходитимуть абонентам мобільних операторів, які перебувають у радіусі дії обраних базових станцій мобільного зв’язку. Тобто ДСНС може відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні – в залежності від ситуації.
Сповіщення приходить не всім – від чого це залежить?
Приймати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть переважно мобільні телефони (смартфони), які вироблені не раніше 2019 року та мають операційну систему Android версії 11 і вище або iOS від версії 14.5.
Читайте: Як знайти вільні місця в дитсадках Рівненщини: 5 питань до міської влади
У майбутньому буде розширено список моделей смартфонів. Також продовжується робота над тим, щоб власники простих кнопкових телефонів також отримували такі оповіщення.
Можна якось перевірити, чи тобі приходитимуть такі повідомлення?
Звісно, спочатку треба перевірити, чи активна SIM-карта та чи є мобільна мережа. Якщо увімкнено режим «У літаку», то його слід вимкнути. За можливості бажано оновити версію операційної системи.
Чи можна керувати сповіщенням на своєму пристрої?
Так, можна. Багато користувачів в соцмережах запитують, як вимкнути сповіщення на час тестування. Це можна зробити в налаштуваннях. Але ДСНС дуже не рекомендує вимикати ці сповіщення, адже вчасне попередження може врятувати вам життя. Обов’язково увімкніть сповіщення після завершення тестового періоду.
Якщо звук на телефоні вимкнено, сигнал все одно надійде?
Так, це одна із ключових переваг технології Cell Broadcast над SMS-повідомленням. Гучний сигнал разом із вібрацією буде тривати 15-20 секунд або до моменту вимкнення сповіщення людиною.
Коли система має запрацювати в робочому режимі?
З жовтня відбудеться повноцінний запуск нової системи в бойовому режимі на всій території України.
Читайте також: Рівне завтра прощатиметься із загиблим на Донеччині військовим Сергієм Кулішенком