«Нині Рівненщина стала прихистком для майже 50 тисяч ВПО, з початом осені область очікує нову хвилю переселенців. Усі разом ми повинні об’єднатися для більшої співпраці на всіх рівнях», - зазначила начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА Ольга Ютовець.
Благодійні організації та фонди, які допомагають переселенцям на Рівненщині, здебільшого, проводять консультації та супроводи, вирішують питання із втратою документів. Також організовують роздачу продуктових пакетів, засобів гігієни та миючих засобів. Громадські організації навчають створювати власні бізнеси, допомагають в оформленні грошових допомог тощо.
«Багато в чому якість нашої роботи залежить від активності керівників закладів, де розміщені переселенці. Тому, не бійтеся звертатися до нас. При цьому треба чітко формувати потреби для ВПО. Також, звісно важлива співпраця і з органами влади», - зазначила координаторка офісу БФ «Рокада» Вікторія Костюк.
За словами директорки департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Рози Слободенюк по кожному об’єкту Рівненщини, де проживають переселенці, сформований список потреб. Тому благодійні фонди чи організації можуть звертатися до них, аби допомога була дійсно потрібною та актуальною.
Читайте також: 189 об'єктів Рівненщини готові прийняти евакуйованих переселенців