У Рівнетеплоенерго кажуть, така методика нарахування. У ситуації розбирався Павло Невесенко.

Оксана Карпунець власниця перукарні, що знаходиться в житловому будинку на вулиці Соборній. Отоплює приміщення електрикою, втім нещодавно отримала платіжки за тепло. Сума 28 тисяч гривень.

Така ж ситуація і у мешканців будинку їм нараховують гроші за тепло навіть у підїзді, де того тепла немає.

У схожій ситуації опинилися і інші підприємці, які мають комерційні приміщення у багатоквартирних будинках. Їм нараховують плату десятки, а в окремих випадках і сотні тисяч гривень - за тепло, навіть якщо у них відключене централізоване опалення. Тільки тому, що вони мають в оренді чи у власності приміщення у цих же будинках.

Ба більше, тепер окремим підприємцям дзвонять колекторські служби, або ж приходять позови до суду.

Підприємці об'єдналися в ініціативну групу та звернулися до кількох депутатів Рівнеради. Олена Хотенко розповідає тут проблема полягає у кількох напрямках.

А депутатка Тамара Тимощук запропонували міським обранцям звернутися до Мінрегіонбуду, аби там переглянули методику нарахування та тарифи на тепло.

Аби вирішити цю проблему створили спеціальну комісію до якої увійшли представники Рівненської обласної державної адміністрації. У Рівнетеплоенерго кажуть, діють згідно чинної методики розрахунку плати за тепло. Вони розподіляють обсяг спожитого у будинку тепла на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень між усіма споживачами у приміщенні.

Абсурдність проблеми полягає в тому, що серед підприємців є чимало таких, які взагалі не користуються теплом, але вимушені платити за новою методикою нарахування. Олександр Ющук пояснює - так пише буква закону.

Через ситуацію з платіжками за невикористане тепло, чимало підприємців нині на грані закриття. Вони вимагають скасувати усі суми, які їм надійшли. Фахівці кажуть варто звертатися до центральних органів влади, аби там переглянули тариф на тепло та методику нарахування.

 Читайте також: На Рівненщині продовжують зменшувати споживання газу