Попри сталість ціни на тепло чиновники вже говорять про дефіцит газу у 10% та закликають перевірити стан внутрішньобудинкових мереж. Подати акт готовності до старту обігріву голів ОСББ та управлінських компаній закликають до 1 вересня. В будинку, мережі якого не дослідженні можуть лишитись без тепла. Такі заходи впроваджують, для зменшення витрат енергоресурсу.

Один з багатоквартирних будинків на вулиці Шухевича у Рівному. До непростої зими та опалювального сезону підготувались: встановили нові насоси та комунікації. На усі заходи з енергоефективності витратили близько 12 мільйонів гривень.

Більшу частину витрат компенсувала держава в рамках програми "Енергодім". Встановили частотні насоси, які споживають менше електроенергії. Тут можна і регулювати тиск в тепломережі. Голова ОСББ Ігор Ханенко каже, завдяки утепленню та новому устаткуванню на виході сподіваються отримати економію до тридцяти відсотків.

Окрім цього будинку, у чоловіка їх і ще 19. Каже, стан тепломереж та готовність до зими - залежить від капіталовкладень співвласників. Втім, критичних ситуацій нині не мають. А в разі їх виникнення у ОСББ є власна ремонтна бригада здатна на них реагувати. У "Рівнетеплоенерго " просять усіх співвласників багатоквартирних будинків подати акти готовності мереж до опалювального сезону. Кінцевим терміном називають - 1 вересня.

Серед ризиків майбутнього опалювального сезону - диверсії: адже одне суттєве пошкодження тепломережі здатне вплинути на тиск та стан у цілій системі. За словами голова Рівненської територіальної громади Олександра Третяка: місто отримало гарантію на газ у розмірі 90% від обсягу минулорічного опалювального сезону.

Більше про це - у сюжеті .