Про це розповів заступник голови ОДА Сергій Гемберг під час прямого ефіру на «Українському радіо».
«Релоковані підприємства переїхали переважно з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей. Більшість із них розмістилися у Рівненському районі. Загалом цей процес має циклічний характер – у ті регіоні, де відносно спокійно, бізнес повертається. Якщо ж бойові дії тривають або є небезпека, то підприємці приймають важливі для себе рішення про переїзд. Значною проблемою є кадрове питання, адже непросто вивезти усіх працівників, а знайти заміну кваліфікованому спеціалісту не так швидко», - повідомив Сергій Гемберг.
Серед сфер діяльності релокованих підприємств – деревообробна та легка промисловість, виробництво меблів, ІТ-сфера, виробництво продуктів харчування, логістичні послуги, оптова та роздрібна торгівля.
«Рівненщина має переваги для релокації, - розповів Сергій Гемберг. - Головна – це фактор безпеки. Адже наша область достатньо віддалена від зони активних бойових дій. Також регіон має розвинену транспортну та соціальну інфраструктуру, вагомий виробничий, ресурсний, трудовий потенціал. По-третє, в ОВА є база даних ділянок та об’єктів нерухомості, які можна запропонувати. Ми приділяємо увагу кожному підприємцю, надаємо супровід за різними напрямами».
Нагадаємо, на Рівненщині діє Центр економічного розвитку та релокації бізнесу. Зокрема, працюють відповідний Сall-центр (0 800 500 078) та телеграм-бот (@rivnerelocation_bot).
За підтримки Проєкту USAID, створено платформу з релокації бізнесів https://restartbusiness.in.ua/. Цей інструмент дозволить всім українським підприємствам з територій, охоплених бойовими діями, оперативно отримати інформацію про об’єкти нерухомості, придатні для оренди або продажу.
Про це інформує Рівненська ОВА.
Читайте також: На Рівненщині СБУ затримала ворожого інформатора, який передав дані про ЗСУ білоруським правоохоронцям