Хвора інфікувалась у Танзанії, де перебувала на початку липня, при повернення додому вже почувалась зле й відразу звернулась за медичною допомогою; при обстеженні в її крові було виявлено малярійні плазмодії. Пацієнтці відразу призначене специфічне лікування, на сьогодні її стан задовільний. Про це повідомили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Малярія – це тяжке захворювання, яке характеризується лихоманкою, головним болем, сильним потовиділенням, порушенням роботи нервової та інших систем організму, часто відмічаються такі ускладнення як збільшення печінки на селезінки, анемія, жовтяниця, тяжкий перебіг може призвести до смерті хворого.
Зважаючи на те, що у Рівненській області є всі передумови для поширення малярії (наявність комарів роду Anopheles, стрімкі зміни клімату та глобальне потепління дозволяють збуднику хвороби розвиватись у тілі переносника при сьогоденних температурах повітря) нами було проведене комплексне епідеміологічне розслідування зазначеного випадку, з виїздом до хворої та обстеженням ймовірних місць розвитку всіх стадій малярійного комара, потенційне вогнище захворювання буде на контролі протягом наступних 3-х років.
Фахівці нагадують, що захворюванню на малярію можна запобігти, або, принаймні, полегшити його перебіг. При виїзді в країни, де є ризик її передачі, необхідно пройти курс хіміопрофілактики протималярійними препаратами, який, згідно з рекомендаціями ВООЗ, розпочинається за тиждень до поїздки, триває протягом всього терміну перебування та протягом 4 тижнів після повернення. При подорожах варто захистити себе від укусів комарів (перебувати у приміщенням з протимоскітними сітками, користуватись репелентами та фумігаторами). У разі щонайменшого нездужання після повернення з ендемічної щодо малярії країни потрібно негайно звернутись в медичний заклад, адже своєчасна діагностика і лікування дозволять зберегти ваше здоров’я та життя.
Читайте також: У Рівному запрацювали нові правила отримання водійського посвідчення