Жнива на Рівненщині розпочалися. Для власника фермерського господарства Леонтія Гомеля перша культура на черзі - завжди ріпак. Збирає та обмолочує його власноруч - каже робить так ще з 14-го року.
Цьогоріч ріпаку засіяли 100 гектарів. Усього в обробітку у фермера їх понад 5 сотень. З-поміж усього іншого - далі збиратимуть ярий ячмінь та пшеницю. Фермер каже, із усіх корективів які внесла повномаштабна війна, певно найбільша проблема - це реалізація урожаю.
За словами аграрія, погода ріпаку не нашкодила. Засуха може вплинути хіба на ячмінь. Молотити тільки почали, але каже - урожай буде не гірший за минулорчіний.
Усього ріпаку на Рівненщині засіяли біля 27 тисяч гектарів. Загальна посівна площа сілськогосподарскіх культур- 622 тисячі. З них третина - під ранніми зерновими. Голова асоціації фермерів Рівненщини каже, цьогоріч дещо пожертвували площами для сої та кукурудзи. Прогнозує невелкі проблеми з ціною на овочі, зокрема цибулю. Однак, на його думку, усі проблеми вирішить експорт, здебільшого із сусідньої Польщі. Каже цьогріч, окремі культури показують непогану врожайність.
Ще однією особливість цьогорічного сезону - називають ринок агрохімії та добрив. Левову частину з них завозили до України з Білорусії, тепер фермери кажуть доводиться купляти полські аналоги.
Гірша ситуація на Півдні та Сході України, за словами Андрія Кузьмича, агресори крадуть укрожай, а той що не можуть забрати просто спалюють. Комбайни працюють просто під обстрілами, боротьба іде за кожен квадратний метр.
Читайте також: Перший урок у школах присвятять темі безпеки