Головна мета візиту – реагування на вияви поліомієліту.
Так, недостатні показники вакцинації проти поліомієліту спричинили в Україні спалах небезпечного захворювання наприкінці 2021 року. Випадки підтвердили на Рівненщині та Закарпатті. Тоді в регіоні вжили першочергові заходи для недопущення поширення вірусу, зокрема посилили епіднагляд та запровадили додаткові тури імунізації.
Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін зазначив, що регіон у питанні протидії поширенню поліомієліту має як сильні, так та слабкі сторони:
«За останні роки область не досягала показника 95% охоплення дітей щепленнями проти поліомієліту. І це слабка сторона, адже невиконані обсяги профілактичних щеплень збільшують ризики поширення хвороби. Компенсується цей недолік сильною стороною – належним рівнем організації епіднагляду».
У центрі уваги обговорення, зокрема, й робота з переселенцями та підготовка до початку нового навчального року. Тому під час наради наголошено, що перед 1 вересня усім батькам необхідно перевірити вакцинальний статус дітей. Це стосується не лише маленьких мешканців Рівненщини, але і тих дітей, які вимушено перебувають на території області.
Нагадаємо, єдиний надійний спосіб запобігти розвитку поліомієліту – це вакцинація. Для подолання спалаху поліомієліту в Україні 1 лютого було розпочато загальнонаціональну кампанію з вакцинації проти поліомієліту для забезпечення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) приблизно 140000 дітей віком від 6 місяців до 6 років, які раніше не отримували жодних доз.
Із 24 лютого 2022 року, коли через вторгнення російської федерації почався значний рух населення та переміщення, ризик передачі поліовірусу в інші регіони та країни зріс. Незважаючи на війну, наздоганяльна кампанія з вакцинації триває, хоча й дуже повільно.
Наразі 70% дітей в Україні, які були цільовою аудиторією, були щеплені ІПВ.
Читайте також: На Рівненщині переселенців консультують мобільні групи