Фото ілюстративне
Збір бажаючих - у неділю, 10 липня, о 13-й годині біля Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки

Рівнян та гостей міста запрошують на недільні пішохідні тематичні екскурсії: вул. 16 Липня та Сакральні об’єкти центру міста! Про це пише Рівненська обласна бібліотека.

"Запрошуємо всіх рівнян та тих, для кого під час війни Рівненщина стала домівкою, на недільну пішохідну тематичну екскурсію вулицею 16 Липня! - кажуть рівненські бібліотекарі. - Таємницями і цікавинками тут дихає кожен закуток. На вулиці знаходиться одна з найстаріших рівненських будівель, яка причаїлася серед зелених насаджень у мальовничому куточку в самісінькому серці Рівного. Вулиця 16 Липня має свою давню таємничу історію. Колись вона складалася з двох частин: від сучасної вул. Соборної до вул. М. Драгоманова вона мала назву Директорська. Далі ж, від вул. М. Драгоманова до вул. С. Бандери – колишня Мала Фольварочна, Ново-Директорська, а також Йозефа Галлера, Кенігсбергштрассе, Леніна та Комуністична. Кожна епоха давала вулиці нове ім’я".

 

Також пропонують відвідати екскурсію «Сакральні споруди центру міста» 10 липня о 13 год. (збір біля фонтана перед бібліотекою). Тут ви довідаєтеся про найцікавіші сакральні об’єкти нашого міста. Їх побудову, діяльність та нищення.

У колі наших інтересів:

 

Колона Божій Матері – рівненська святиня та духовний оберіг міста, побудована після страшної епідемії чуми, що забрала життя мільйонів європейців у 1770 році, знищена радянською владою у 1952 р. і відбудована в часи незалежності.

Свято-Воскресенський кафедральний собор побудований у неоруському стилі наприкінці ХІХ ст. і перетворений у музей атеїзму в радянський час.

Дивовижної краси 26-метрова дзвіниця, зруйнована комуністами у 60-ті та будинок Єпархіального управління і Рівненської духовної семінарії.

Старовинний неоготичний костел Св. Антонія (Зал камерної та органної музики), у підземеллях якого були поховання князів Любомирських (в тому числі коханої жінки Тадеуша Костюшка – Людовіки з роду Сосновських), що пережив нелегкі часи і має цікаву історію.

Ми поговоримо також про унікальність Свято-Успенської церкви, церкву святого Стефана, зруйновані та діючі костели.

 

Тел. для довідок: 63-33-39, +38 067 360 7427.

Екскурсія безплатна та без реєстрації.

Читайте також: Відомий співак Артем Пивоваров знімав кліп у Рівненській обласній філармонії (ВІДЕО)