За словами начальника Рівненського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області Сергія Демидюка, необхідність у формуванні фонду захисних споруд громади пов’язана із частими обстрілами та бомбардуваннями об’єктів цивільної інфраструктури. Тому безпекова ситуація нині — це пріоритет на місцях.

Питання захисних споруд Рівного обговорили 4 липня на нараді щодо стану захисних споруд у Рівненській громаді. 

У Рівному мають створити робочу групу, яка опікуватиметься кількома напрямами, повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк.

“Перший — укриття та сховища у школах громади. Бо ж лише за їх наявності зможемо розпочати новий навчальний рік. Комісія вже обстежила школи, і завтра матимемо перший експертний висновок: де укриттів немає зовсім, де вони потребують ремонту чи облаштування, а також перший приблизний кошторис! Мова вже йде десятки мільйонів гривень. Зараз ми повинні привести до належного стану, вкласти міські гроші у сховища, які десятки років не використовувалися за призначенням, ніхто за ними не слідкував. Але ми мусимо привести їх до належного стану! І це не обговорюється! Це безпека наших дітей! А навчальний рік повинен розпочатися у всіх школах — наголошую на цьому!” - відзначив Олександр Третяк.

Другий аспект роботи пов’язаний із безпекою усіх інших жителів громади. Для цього іще раз обстежать укриття, визначать ступінь захисту, який вони можуть надати, та візьмуться за подальшу адаптацію для комфортного перебування у них людей.

Нагадаємо, нині в громаді є 197 сховищ та укриттів. Іще 120 об’єктів подвійного призначення долучили до переліку після повномасштабного вторгнення росії на територію нашої країни, повідомили у Рівненській міській раді.