В області відновлюються воркшопи в рамках проєкту «Цифра в кишені». Як і раніше, вони відбуваються у районних та сільських бібліотеках. Під час занять навчають всіх охочих користуватися найпоширенішими і найактаульнішими онлайн-послугами.

Таке навчання є безкоштовним.

Загалом проєкт стартував восени минулого року. Спочатку його учасниками стали 5 пілотних громад, потім приєдналися й інші. Тим часом у кінці лютого – на початку березня «Цифра в кишені» взяла вимушену паузу. А зараз бібліотеки, які раніше стали майданчиками проєкту, починають працювати у звичному режимі.

Разом із тим цифрові тренери розповідають, що до них на навчання приходять люди різного віку – від 21 до 80 років. Хоча основна аудиторія – це все-таки старші відвідувачі. Їх цікавить оплата.

Крім того, віднедавна за допомогою звертаються і переселенці.

«Проєкт «Цифра в кишені» насправді дуже гнучкий, - прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. - Адже торік перед стартом навчань ми проводили опитування серед жителів громад, які теми для них є найцікавішими. І відповідно формували програму воркшопів. Але за деякий час з’являлися нові онлайн-послуги (як, наприклад, генерація COVID-сертифікатів). Тож «цифрові» тренери і почали консультувати людей і на цю тему. Натомість зараз є запит від переселенців. Їх, зокрема, цікавить оформлення різних видів допомог, пошук роботи, електронні платежі. Тому тепер «Цифра в кишені» проводить і такі воркшопи».

На сьогодні навчання у рамках проєкту відновили у бібліотеках Володимирецької, Дубенської, Демидівської, Радивилівської, Березнівської, Гощанської, Здолбунівської, Малинської, Сарненської та Острозької громад.

Нагадаємо, «Цифра в кишені» - унікальний освітній проєкт, який реалізовує Рівненська ОДА та мережа бібліотек.

Читайте також: На Рівненщині з початку червня народилося понад 300 дітей