У середньому щодня на кровоздачу до Рівненського обласного центру служби крові приходять близько 60 донорів. А от вчора було 90 бажаючих. Здебільшого, це альтруїсти, які мають на меті допомогти людям й не беруть плати.

Саме і на честь таких людей, які безоплатно здають свою кров заради порятунку людських життів, і встановили Всесвітній день донора крові, який відзначають 14 червня.

Про це розповіла головна лікарка Рівненського обласного центру служби крові Ліна Михальчук.

«З початком війни в області був шалений наплив бажаючих поділитися кров’ю. Тоді ми перейшли на цілодобовий режим роботи. Адже мусили не лише зібрати кров, а і переробляти матеріал. Інколи працювали до 3-х ночі, - згадує пані Ліна. – Далі на рівні держави було прийнято рішення про створення стратегічних запасів крові. На Рівненщині є електронний реєстр донорів, який налічує вже близько 10 тисяч людей. Їм телефонують у разі виникнення необхідності».

Центри крові заготовлюють стратегічні резерви компонентів крові (зокрема, плазми) для подальшого використання на потреби військових. Тобто кров донора може врятувати життя бійцю.

«Ми завжди чекаємо донорів. Запрошуємо мешканців регіону, незалежно від групи та резусу АВ, А, В, О. Під час війни здавати кров надважливо. Працюючи на випередження, найкраще що ви можете зробити - це здати кров у тилу, аби більше бійців Сил оборони повернулися з фронту живими. На сьогодні у світі не існує жодної альтернативи чимось замінити компоненту крові», - зазначає головна лікарка.

Наразі в регіоні - близько 2 тисяч почесних донорів. Це ті люди, які 40 і більше разів здали кров. Також є 13 заслужених донорів, вони більше сотні разів ділилися кров’ю з тими, хто її потребує.

За інформацією Рівненської ОВА.

Читайте також: У Вараші відзначили призерів військово-патріотичної гри