У Рівному попрощалися із Дундичем. Зранку 9 червня, у парку Шевченка почали процес перенесення решток більшовицького вояка Олеко Дундича. Ця процедура відбувається в рамках дерадянізації та дерусифікації міста. Чи вдалося знайти рештки більшовика, який знищував українську незалежність 100 років тому - розповість Ілля Томашевський.

 "Червоний Дундич". Так пише на постаменті Олека Дундича. Того самого, який окуповував Рівне ще в часи УНР. Це той який знищував бійців нашого війська Української Народної республіки.

Спочатку Дундича поховали в парку Шевченка. Після того як поляки вигнали більшовиків з міста, то червоного Олеку перевезли на кладовище що на вулиці Дубенській.

Потім прийшли другі совєти в 1939 році і почали пошуки де похований Дундич.

Конкретної могили ніхто не знав, тому дістали рештки з могили якомусь невідомому солдату, можливо це й був Дундич, і знову перевезли в парк Шевченка.

Сьогодні ж Дундича вчетверте перепоховають. Це хотіли зробити декілька разів. Але тепер це буде законно та офіційно.

Демонтаж пам’ятного знаку відбувається в рамках процесу позбавлення Рівного від символів тоталітарного режиму.

За декілька годин кропіткої роботи під пам'ятником Дундича таки знайшли рештки кісток на глибині близько 2 метрів. Але поки не відомо кому вони належать.

Рештки більшовика будуть перепоховані на кладовищі Дубенське. На місці пам’ятного знаку у парку проведуть рекультивацію та засіють травою, щоби рівняни та гості міста мали ще одну рекреаційну зону.

Читайте також: Нетверезий житель Дубенщини піймався поліції на "позиченому" у сестри автомобілі (ФОТО)