Джерело: Рівненська облдержадміністрація
Жителі Рівненщини, у тому числі й переселенці, можуть скористатися телеграм-ботом проєкту «Архів війни» (https://t.me/ukraine_war_archive_bot), щоб передати власноруч відзняті відео- та аудіоматеріали. Цей проєкт реалізовує ГО «Докудейз».

Її представники збирають свідчення війни з середини березня 2022 року. З того часу вони знайшли партнерів серед правозахисних організацій, які займаються збором відео та готують позови проти воєнних злочинці із росії.

Тож телеграм-ботом можна скористатися, аби максимально швидко та зручно передати відео- та аудіоматеріали, які документують:

  • життя та побут людей під час війни;
  • опір цивільного населення агресору;
  • евакуацію, перебування в бомбосховищах;
  • руйнування майна, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України;
  • будь-які інші матеріали, відзняті під час війни, які видаються вам важливими.

Можна завантажувити матеріали, відзняті власноруч або іншими людьми. Команда ГО «Докудейз» гарантує анонімність всім авторам матеріалів, переданих до «Архіву війни».

«Архів війни» - це інструмент протидії війні проти України в інформаційному, мистецькому та правовому полі. Тому згодом, після модерації та координації, з архівом отримають можливість працювати юристи та правозахисники, дослідники, журналісти, митці.

Архів побудований згідно з міжнародними стандартами, тож збережені матеріали зможе використати Міжнародний кримінальний суд. База даних має сертифікацію безпек від несанкціонованого доступу. Доступ до архіву можна буде отримати за запитом та після проходження верифікації.

Читайте також: Волонтери з Рівненщини передали постраждалим від війни населеним пунктам продуктові пакети