До цього залучені представники органів військового управління, лісівники, представники відповідних служб.
"Визначаємо формат, на яких територіях в області можна дозволити збір дикоросів. А де, у зв’язку із «спеціальними діями», що пов’язані із протидією ворогу, заборона ходити в ліс діятиме і надалі. Ми розуміємо, що збір дикоросів – це суттєва стаття доходів місцевих мешканців. Близько мільярда гривень отримує населення області від здачі ягід. Але мусить існувати баланс між економікою, добробутом і безпекою. Його маємо втримати", - прокоментував Віталій Коваль.
Очільник області додав, що коли буде виважене й опрацьоване рішення, його винесуть на Раду оборони області.
Також Віталій Коваль закликав жителів північних районів писати у коментарях на фейсбуці свої пропозиції та бачення.
До слова, під публікацією начальника Рівненської ОВА вже зібралося понад 50 коментарів. Переважно усі "за" те, щоб дозволили людям збирати ягоди:
Світлана Коваль
Думаю,якщо в нас біль менш тихо,то потрібно дозволити збір ягід,роботи в нас нема,ціни зросли в рази,а людям якось жити потрібно.
Алекс Федор
Прикордонні території це дійсно проблема. Однак маса територій знаходять відносно далеко тому треба її визначити і нехай люди заробляють, сплачують податки адже треба кормити сім'ї та допомагати нашим військовим і тд.
Любов Губеня-Самулік
Все розумію про безпеку, але маємо враховувати той факт, що частина людей фактично живуть за рахунок збору ягід. Для людей це єдиний заробіток, тому потрібно шукати шляхи вирішення.
Ольга Романович
Я також скажу я цілий рік жду щоб піти і заробити грошей на ягодях, я мама трьох дітей роботи постійної немає. це не легка робота, але потрібно і про безпеку пам'ятати. Моя думка дозволити збір ягоди і грибів це економічно вигідно для всіх.
Оксана Харковець
Надіємось,що ви приймете правильне рішення і врахуєте,що збирання ягід є фінансовою підтримкою багатьом сім'ям.