Про це повідомив начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук, пише Рівненська ОВА,
«На Рівненщині за пів року всиновили 5 дітей. Це менше, ніж у попередні мирні роки. Адже під час війни проблематично дотримуватися передбаченої законодавством процедури. Але спрощувати процес усиновлення дітей під час воєнного стану не збираються. В умовах, коли часто важко знайти документи, встановити реальну ситуацію з батьками дитини, зростають ризики порушення її прав», - розповів Віктор Марчук.
Водночас в Україні на сьогодні реанімують процедуру усиновлення.
Нещодавно Уряд ухвалив рішення, яке невдовзі спростить для бажаючих взяти дитину на виховання у сім’ю подання документів та отримання первинної консультації завдяки цифровізації.
Так, отримати первинну консультацію щодо усиновлення відтепер можна буде як під час особистого прийому, так і онлайн. За результатами консультації, людина зможе або впевнитись у своєму бажанні та спроможності бути усиновлювачем, або обрати іншу форму виховання.
Також бажаючі взяти на виховання дитину у сім’ю зможуть подати заяву не лише в паперовій формі, але і в електронній через особистий кабінет на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг. Потрібно буде прикріпити необхідні документи, згенеровані з різних баз даних, державних реєстрів та інформаційних систем.
Довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, буде одночасно надаватися як людині, так і службі у справах дітей, отже її туди не потрібно буде нести самостійно.
До слова, нещодавно в Рівненському обласному центрі соціальних служб обов’язкові навчання пройшли 18 кандидатів в опікуни, піклувальники, усиновлювачі.
Корисні контакти
- Служба у справах дітей Рівненської ОДА - тел. 0(362)695-199, [email protected].
- Рівненський обласний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді 0(362) 40-15-41, [email protected].
- Для допомоги дітям, які опинилися у складних ситуаціях у воєнний час Офіс Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Мінсоцполітики Telegram-бот «Дитина не сама» (https://t.me/dytyna_ne_sama_bot).
- У разі виявлення фейків, які стосуються дітей, необхідно звертатися до Кіберполіції – [email protected].
Читайте також: Залишили напризволяще: у Рівному п’ятирічний хлопчик шукає батьків