Рівненська обласна бібліотека запрошує всіх рівнян та тих, для кого під час війни Рівненщина стала домівкою на недільні пішохідні тематичні екскурсії.

У неділю, 22 травня, відбудуться екскурсії вулицею Поштова та Сакральними об’єктами центру міста.

Початок о 13:00. Збір групи - Рівненська обласна бібліотека (біля фонтану) за адресою вул. Короленка, 6.

Телефон для довідок: 63-33-39, +38 067 360 7427.

Екскурсія безплатна та з дотриманням карантинних вимог.

Детальніше про об’єкти екскурсій

У центрі нашого міста є маленька, але на причуд цікава своєю історією вулиця Поштова, цікава подіями та мешканцями, які в різні роки проживали на цій вулиці. Її історія це частинка історії самого міста, адже Поштова одна із найстаріших й, справді, легендарних у Рівному кожен провулок якої має свою історію.

Як би не змінювалася її назва, вулиця завжди притягувала до себе мистецьку еліту міста та була центром культурних розваг рівнян. У 1919 році на Поштовій працювало кабаре і танцювальний зал "Новий Світ", тоді ж, неподалік в саду, кілька днів на тиждень глядачі відвідували концерти військового оркестру. Родина Зафранів збудувала тут перший рівненський театр і кінотеатр "Ас". Пізніше кінотеатр змінив власника й, відповідно, змінилася назва на "Новий Світ".

На екскурсії відвідувачі дізнаються про людей, що протягом століть жили на цій вулиці. Серед них – письменник, журналіст Лаврентій Кравцов, лікар хірург-гінеколог Меєр Сегал, та лікар (30-х років) Олександр Виноградов, а ще - поет, освітянин, який працював поряд з меценатом Федором Рудольфовичем Штейнгелем, директор середньо-освітньої школи № 5, депутат Верховної Ради УРСР - Іван Хомич Куліш. Про історію назв вулиці Поштової, про будинки відпочинку побудовані на поч. ХХ ст., цікаві факти про Рівненський драмтеатр та ще багато іншої інформації Ви почуєте на екскурсії.

Відвідавши екскурсію «Сакральні споруди центру міста» ви довідаєтеся про найцікавіші сакральні об’єкти нашого міста. Їх побудову, діяльність та нищення.

У колі наших інтересів:

  • Колона Божій Матері – рівненська святиня та духовний оберіг міста, побудована після страшної епідемії чуми, що забрала життя мільйонів європейців у 1770 році, знищена радянською владою у 1952 р. і відбудована в часи незалежності.
  • Свято-Воскресенський кафедральний собор побудований у неоруському стилі наприкінці ХІХ ст. і перетворений у музей атеїзму в радянський час.
  • Дивовижної краси 26-метрова дзвінниця, зруйнована комуністами у 60-ті та будинок Єпархіального управління і Рівненської духовної семінарії.
  • Старовинний неоготичний костел Св. Антонія (Зал камерної та органної музики), у підземеллях якого були поховання князів Любомирських (в тому числі коханої жінки Тадеуша Костюшка – Людовіки з роду Сосновських), що пережив нелегкі часи і має цікаву історію.

За інформацією Рівненської обласної бібліотеки.

Читайте також: До Рівного з окупованого Маріуполя переїхала сім`я акторів