У зв’язку із відновленням роботи Державного реєстру прав на нерухоме майно, угоди про купівлю-продаж квартир, будинків, приміщень вже можна укладати, але не в усіх областях і з певними обмеженнями.

Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції розповіло, що насамперед потрібно знати.

1. Продавець або відчужувач має бути особисто. На період воєнного стану заборонено продаж нерухомості за довіреністю. Власник має особисто прийти до нотаріуса і підписати документи.

2. Відчужити можна лише ту нерухомість, яку ви маєте у власності не менше місяця. Це не стосується нерухомості, яку отримано в спадщину або яку поділили між власниками чи подружжям. Якщо особа сьогодні придбала квартиру, то протягом місяця вона не зможете її продати. Якщо ж отримала житло у спадок, або поділила — то таке часове обмеження не діятиме.

3. Заставити і відчужити можна лише за місцерозташуванням нерухомості.

4. Наразі неможливо відчужити земельні ділянки. Поки тимчасово не працює реєстр ДЗК

5. Усі громадяни рф, крім тих, що проживають на території України на законних підстава, не можуть вчиняти нотаріальні дії. Нотаріус має відмовити такому заявнику. Це обмеження діятиме до прийняття та набрання чинності Закону України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов'язаних з державою-агресором, та не поширюватиметься на нотаріальні дії із засвідчення справжності підпису на заяві про вихід з російського громадянства та посвідчення заповіту військовополоненого.

Читайте також: Волинська газова компанія поверне відділу освіти на Рівненщині переплачені за газ кошти