Фото ілюстративне
З початку року в області виникло майже 80 пожеж в природних екосистемах. За минулу добу рятувальники ліквідували дві пожежі сухої трави на Сарненщині та у Рівненському районі поблизу траси Київ-Чоп.

Швидкість поширення вогню під час таких пожеж є надзвичайно високою, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння.

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. Крім того, спалюють не просто траву в містах, але й сміття, серед якого чимало пластику. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.

Рятувальники вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3060 до 6120 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 300 до 21 420 тисячі.

В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.

За інформацією ГУ ДСНС у Рівненській області.

Читайте також: Побили та повалили надгробки: на Рівненщині невідомі здійснили наругу над могилами