Начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль розповів про переваги, що сьогодні діють для українців, які пішли в добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ).

Так, хоча для ДФТГ грошового забезпечення бюджетом Міноборони не передбачено, проте добровольці можуть отримати наступні пільги:

- Раніше вийти на пенсію. Члени ДФТГ, які беруть безпосередню участь в обороні України, мають право на призначення дострокової пенсії за віком. Чоловіки після 55 років. Жінки – 50 років. Це можливо за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, і не менше 20 років - у жінок.

- Вища пенсія. Діють норми пенсійного забезпечення, які передбачені для військовослужбовців з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

- У разі загибелі членів ДФТГ під час виконання завдань з оборони України, членам їх сімей також надано право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для членів сімей загиблих військовослужбовців.

Крім того, за наявних фінансових можливостей, кожна громада може передбачити фінансування для ДФТГ із власного бюджету. Про це інформує Рівненска ОВА.

Читайте також: Гарячі лінії, які діють на Рівненщині, та інші важливі контакти