Фото з мережі Інтернет
24 лютого Росія віроломно напала на Україну. Важливу роль тут відіграє Білорусь, з території якої теж фіксують атаки. Тож Європейський Союз розглядає режим Олександра Лукашенка у Білорусі як співагресора у війні Росії в Україні.

Відповідна заява Євросоюзу прозвучала під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ 7 березня у Відні, Австрія. Про це інформує Укрінформ.

Головні тезиси цієї заяви:

  • війна Путіна в Україні – це грубе порушення норм міжнародного права, а також статуту ООН,
  • ця війна розхитує європейську та глобальну безпеку та стабільність.
  • Резолюція Генасамблеї ООН, ухвалена минулого тижня, продемонструвала єдність міжнародної спільноти, яка одним фронтом виступила проти агресивної війни Росії в Україні.
  • Росія, за участі режима самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, який визначають як співагресора, несе повну відповідальність за жертви серед людей, поранення та руйнування в Україні.

Європейський Союз вимагає від Росії негайно припинити військові дії в Україні, вивести свої війська з території країни та поважати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України. Крім того, офіційна Москва має відмовитися від розповсюдження дезінформації та кібератак.

У ЄС повторно закликали Білорусь не підтримувати агресію Росії проти України та дотримуватися власних міжнародних зобов'язань. Євросоюз без вагань підтримує право держави Україна на самооборону, як і намагання ЗСУ щодо захисту територіальної цілісності та народу України, згідно зі статтею 51 Статуту ООН.

Читайте також: Росія відкрито анонсує нові удари по українських підприємствах ОПК