Фото ілюстративне
День ангела святкують: Макар, Богдан, Максим, Микита.

Який день

У листопаді 2019 року 40-ва сесія Генеральної Конференції ЮНЕСКО ухвалила резолюцію проголошення 4 березня Всесвітнім Днем інженерії для сталого розвитку. Очікується, що організації і установи системи Організації Об'єднаних Націй і, що найважливіше, уряду, громадянське суспільство, державний і приватний сектори, школи, університети і, в цілому, громадяни зроблять цей міжнародний день відправною точкою для проведення інформаційно-просвітницьких заходів.

4 березня - Всесвітній день проти сексуальної експлуатації, який встановлено 2009 року. Дата встановлена з метою привернути увагу до цієї серйозної проблеми, яка актуальна у всьому світі, підняти її на міжнародний рівень.

Яке православне свято

Православна церква вшановує пам’ять святих Архипа і Филимона, апостолів від сімдесяти. Филимон був дуже відданий християнській вірі, тому перетворив свій дім на маленьку церкву. У ній також служив його син Архип. Хлопця спіткала страшна доля — його вбили за відмову святкувати язичницьке свято.

Які традиції на свято

В народі святого Филимона звали Філя Весняний. Сьогодні люди особливо спостерігали за поведінкою тварин та судили про погоду. Саме цього дня наші предки намагалися подбати про інших. Вони подавали милостиню жебракам, кликали їх в гості та годували. Вважалося, чим більше приготуєш страв, тим багатшим буде будинок.

Іменини: Макар, Богдан, Максим, Микита.

Що не можна робити

  • Цього дня день забороняється лаятися, скандалити і вживати погані слова.
  • Не можна виходити з дому без потреби, адже недоброзичливці можуть вас наврочити.
  • Не можна виносити сміття з хати.

Що можна робити 4 березня

  • Вважалося, чим більше добрих справ людина робить цього дня, тим щасливішим буде його життя.
  • Якщо спекти сьогодні коровай, з’їсти його, а крихти перекинути через спину, то весь рік сім’я не буде ні в чому мати потребу.

Народні прикмети на 4 березня

  • Якщо на дорогах багато птахів, то погода буде похмурою та вологою.
  • Якщо у підвалі проростає картопля, то весняна погода скоро прийде.
  • Якщо у небі червоний місяць, то погода буде сирою і теплою.

Джерело: ТСН

Читайте також: Гроші з єПідтримки тепер можна витрачати на будь-які продукти чи товари