Поточний рахунок відкрили Міністерству соціальної політики України. Він використовуватиметься для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Про це інформує пресслужба Нацбанку України.

Міністерство соціальної політики використовуватиме зібрані кошти для забезпечення підтримки громадян України, які найбільше страждають від війни.

«Російська агресія залишила тисячі українців без житла, грошей, одягу, їжі та інших елементарних речей. Проте Україна та світ не залишають їх наодинці зі своїм горем – фінансова підтримка активно надходить як від громадян нашої держави, так і з-за кордону.

Щоб упорядкувати надходження коштів від донорів на гуманітарну допомогу постраждалим від війни українцям. Національний банк відкрив Мінсоцполітики рахунок, який акумулюватиме благодійні внески на соціальні потреби у військовий час.

На відміну від спецрахунку, відкритого для фінансування потреб Збройних Сил України, кошти з цього рахунку витрачатимуться для допомоги громадянам, які найбільше страждають від війни з Росією», – зазначив Голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Реквізити рахунку: UA823000010000032302338301027

Рахунок – мультивалютний, він створений та відкритий як для переказу коштів від міжнародних партнерів та донорів – у іноземній валюті (доларах США, євро, британських фунтах), так і від українського бізнесу та громадян – у національній валюті.

Національний банк, у разі потреби, оновлюватиме перелік реквізитів для надання благодійної допомоги, спрямованої на гуманітарні цілі.