Фото з мережі Інтернет
Сьогодні, 26 лютого, в Україні День кримського спротиву російській окупації.

Який день

Сьогодні в Україні День кримського спротиву російській окупації. 26 лютого 2014 року у Сімферополі під стінами Верховної Ради АРК відбувся мирний проукраїнський мітинг кримських татар та українців, організований Меджлісом кримськотатарського народу на підтримку територіальної цілісності України, задля того, щоб продемонструвати усьому світові, що Крим – це Україна. У акції взяли участь приблизно 10 тисяч громадян. На превеликий жаль, проти ночі 27 лютого, російський спецназ почав захоплення будівлі Верховної Ради АРК та м. Сімферополь, де потім під дулами автоматів було відправлено у відставку законне, українське керівництво АРК і було проголошено організацію так званого "референдуму про приєднання до РФ", який відбувся 1 березня з численними порушеннями українського, міжнародного законодавства та у супроводі російських військових.

Згадуючи ті події, українці та увесь цивілізований світ підтримують Український Крим та українців і кримських татар, які живуть в АРК, в умовах тимчасової російської окупації. Крим – це Україна.

26 січня у світі святкують вельми оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності). Ідея установлення такого свята належить італійцям. Саме вони – дуже активний і емоційний народ – вперше святкували День неквапливості 2007 року, а його ініціаторами виступила італійська асоціація "Мистецтво повільно жити", що проголосила гаслом Дня слова: "Не квапся і насолоджуйся моментом". В рамках свята влаштовують чимало цікавих заходів. Наприклад, в Римі відбувається "Повільний марафон", учасником якого може стати житель Італії або гість країни. Дистанція марафону – 300 метрів (можна сказати, спринтерська), але подолати її треба не швидше, ніж за 87 хвилин. А у Мілані цього дня перехожим, які дуже поспішають, навіть виписують символічні штрафи.

Яке православне свято

Православна церква вшановує пам’ять преподобного Мартиніана Палестинського, відлюдника і християнського святого. Він почав своє самітницьке життя у вісімнадцять років. Від того часу прославився як приборкувач блудних пристрастей. За народною легендою, якось Мартиніана спробувала спокусити дівчина легкої поведінки на ім’я Зоя. Щоб вистояти перед її напором, святий встав на розжарене вугілля і стояв поки плотська пристрасть не минула. Пізніше він звернув спокусницю до Господа та відправив її у монастир в Віфлеємі.

Які традиції на свято

Мартиніан-угодник в народі шанується як приборкувач блудних пристрастей. Його просять про захист від плотських спокус.

Сьогодні вночі, дивлячись на зірки, читали змови від пристріту і псування. Ще 26 лютого поминали померлих, ходили на кладовище, ставили в церкві свічки за упокій, жебракам подавали милостиню. Якщо зірки на небі ясні, то померлі родичі дивляться на нас з небес. Потрібно по імені їх покликати, тоді в скрутну хвилину вони прийдуть на допомогу.

Увечері молоді подружні пари збиралися на посиденьки, під час яких розмовляли про життя, ділилися секретами господарювання.

Сьогодні іменини святкують: Томас (Том), Мартиніян, Світлана, Зоя, Стефан, Семен, Артем, Ганна, Фотинія, Тимофій, Злата, Беатриса.

Що не можна робити

  • Не можна шити та тримати в руках гострі предмети.
  • Не можна зловживати спиртним та жирною їжею.
  • Не можна сваритись і лаятись.
  • Не можна відмовляти тим, хто справді потребує допомоги.

Що можна робити 26 лютого

26 лютого непогано б було влаштувати прибирання в будинку. Згідно з повір’ям, це принесе вам щастя і удачу.

Народні прикмети на 26 лютого

  • Якщо сьогодні дуже сніжна погода, то весна буде холодною.
  • Якщо ж снігу немає, то вже зовсім скоро прийде потепління.
  • Якщо 26 лютого сонячний день, то весна буде пізньою.
  • Чутно гучний спів синиць, то весна буде ранньою
  • Якщо останній тиждень лютого холодний, то літо буде спекотним.

Джерело: ТСН

Читайте також: Відзавтра у Рівному на базі Драмтеатру розгортається обласний волонтерський штаб